Czerwone plamki na skórze, „pajączki” w okolicach nosa i niespodziewanie pojawiający się rumień na policzku to właśnie oznaki, które świadczą o posiadaniu cery naczynkowej. 🧐 Ten typ charakteryzuje się niezwykłą wrażliwością. Jak dbać o tak wymagającą skórę? 1⃣

1⃣ Oczyszczanie – do oczyszczenia skóry naczyniowej wybieraj delikatne preparaty, polecamy te w formie pianki. Pamiętaj, aby unikać nadmiernego pocierania skóry.

2⃣ Tonizacja – po oczyszczeniu należy zastosować tonik, aby przywrócić skórze odpowiednie pH. Dobrym wyborem są toniki na bazie ziół, np. kasztanowca, oczaru wirginijskiego.

3⃣ Krem – zarówno krem na dzień jak i na noc powinien zawierać substancje wzmacniające naczynia krwionośne oraz wspierające naturalne mechanizmy ochronne. Dodatkowo krem na dzień musi zapewniać nam ochronę przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.

4⃣ Ochrona przeciwsłoneczna – absolutna podstawa przy cerze naczyniowej. Promienie słoneczne niekorzystnie wpływają na stan skóry naczyniowej. Przy tym typie cery wybierajmy preparaty z przewagą filtrów fizycznych.

Ciężko dobrać Ci odpowiednie kosmetyki? Zapraszamy do nas, z chęcią dobierzemy pielęgnację idealnie dopasowaną do potrzeb Twojej skóry. 💜

Może być zdjęciem w zbliżeniu przedstawiającym 1 osoba, włosy i tekst „Jak pielęgnować skórę naczynkową? SilkTouch laseroweza abie qι”
Rezerwuj online