📌 Jak często robić peeling?
W zależności od wybranej metody i rodzaju cery, peeling należy wykonywać od 1 do 3 razy w tygodniu. Nie częściej! Peelingowanie skóry codziennie może zaszkodzić jej gorzej niż nie robienie tego wcale. By dobrze określić częstotliwość używania peelingu dobrze jest zrobić u nas konsultację kosmetyczną.

📌 Jaki peeling będzie dla mnie najlepszy?
Dobranie odpowiedniego peelingu ma bardzo duże znaczenie. Ma być na tyle mocny, by działał, ale także nie zbyt mocny, by nie podrażniał. Dla cer wrażliwych, naczyniowych i nadreaktywnych oraz z problemem trądzikowym lepiej wybierać peelingi enzymatyczne, które działają bez uwrażliwiania cery pocieraniem. Cery grubsze, tłuste, z rozszerzonymi porami dobrze reagują na peelingi z drobinkami ściernymi. Pamiętajcie jednak, że na twarzy, szyi i dekolcie używamy TYLKO peelingów drobnoziarnistych,by nadmiernie nie podrażniać skóry! Te gruboziarniste są przeznaczone do ciała. Peelingi chemiczne sprawdzą się na każdej cerze (bardzo pomagają także przy problemie trądzikowym) jednak wymagają profesjonalnego dobrania i zalecamy wykonywać je tylko w salonie, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

📌 Co daje peelingowanie?
Przede wszystkim wygładza skórę, co widać od razu po zmyciu produktu. Umożliwia lepsze wchłanianie kosmetyków, których używamy po złuszczaniu. To ważne, by po peelingu ZAWSZE nawilżyć skórę kremem, a najlepiej najpierw nałożyć maskę na 15-20 min, a potem wklepać krem. Peelingi rozjaśniają skórę i nadają jej świeżego wyglądu. Przy regularnym stosowaniu zauważycie zmniejszenie widocznych linii, zwężenie porów, zmniejszenie wydzielania sebum, brak suchości skóry oraz rozjaśnienie przebarwień. Zmiany trądzikowe także z czasem powinny ulec poprawie poprzez zwiększenie przepuszczalności skóry i przywróceniu jej sprawnej wymiany.

W kolejnym poście przedstawimy Wam propozycje kilku kosmetyków peelingujących wartych Waszej uwagi. 👋

Może być zdjęciem w zbliżeniu przedstawiającym 1 osoba i tekst „SilkTouch aserowe zabiegi kosmetyczne Gd ラ #2 Jak wykonywać peeling skóry?”
Rezerwuj online